Chcielibyśmy, aby moda na język polski zagościła również w naszej szkole, dlatego już po raz trzeci zorganizowaliśmy Szkolne Potyczki Językowe

Tymi słowami 22 marca 2016r. rozpoczął się finał zmagań konkursowych z językiem polskim, których myślą przewodnią stało się hasło: Licz się ze słowami! W tej edycji konkursu wzięło udział 101 uczniów naszego gimnazjum, którzy sprawdzili swoją wiedzę ortograficzną podczas ogólnoszkolnego testu. W finale spotkało się pięć trzyosobowych drużyn wyłonionych spośród klasowych mistrzów ortografii. Dodatkowym indywidualnym wyróżnieniem za osiągnięcie trzech najwyższych wyników w szkole był udział w Powiatowym Konkursie Ortograficznym zorganizowanym przez PPPP w Skierniewicach. W tej grupie znalazły się trzy uczennice: Aleksandra Pejska (kl. IIIa), Aleksandra Nowakowska (kl. IIIb) i Blanka Zasowska (kl. IIIa) – na wyniki musimy jednak poczekać do maja. Uczniowie podczas finału zmagali się z zadaniami słownikowymi, językoznawczymi i ortograficznymi. Nowością w konkursie było zadanie sprawdzające umiejętność szybkiego czytania. Ostatecznie zwycięzcami III Szkolnych Potyczek Językowych została drużyna reprezentująca klasę IIIb (32p.) w składzie: Aleksandra Nowakowska, Natalia Walendzik i Natalia Borowska. Na drugim miejscu znalazły się drużyny klasy IIIa i IIa z tym samym wynikiem punktowym (30p.) Gratulujemy!

Potyczki językowe zostały przygotowane przez zespół nauczycieli w składzie: Jolanta Kocik, Magdalena Polit i Karolina Hanuszkiewicz.