(46) 831 41 02 [email protected]

Dnia 1 września w naszym gimnazjum zabrzmiał pierwszy dzwonek. Punktualnie o godzinie 8.30 rozpoczęła się krótka uroczystość poświęcona inauguracji roku szkolnego 2016/2017. W szkolnej  świetlicy nie brakowało radosnych uśmiechów i gwaru rozmów. Uroczystość rozpoczęła się przemówieniem p. Włodzimierza Cioka –  wójta gminy Nowy Kawęczyn, który przedstawił nową dyrektor naszego gimnazjum – p. Karolinę Hanuszkiewicz – zajmującą dotychczas stanowisko nauczyciela języka polskiego w naszej szkole.

Pani dyrektor serdecznie witała wszystkich po wakacyjnej przerwie, jednak szczególnie ciepło przywitała uczniów klas pierwszych, którzy dopiero rozpoczęli wspaniałą przygodę edukacyjną w naszym gimnazjum. Niemniej serdecznie powitała wszystkich nauczycieli, wyrażając radość, że  może współpracować z osobami, dla których zawód nauczyciela to prawdziwe powołanie. Dyrektor szkoły zwróciła się również do Pana Wójta – dziękując za obdarzenie Jej zaufaniem, zaznaczyła, że pełnienie obowiązków dyrektora to duże wyróżnienie, ale i nie mniejsza odpowiedzialność. Pani Hanuszkiewicz zobowiązała się, że wszelkie zadania wynikające z pełnionej funkcji będzie starała się wykonywać sumiennie, mając na uwadze przede wszystkim dobro uczniów i szkoły. Nowa Dyrektor skierowała również swoje słowa do rodziców, doceniając Ich wsparcie i pomoc, podkreśliła ogromną rolę rodziców we współczesnej szkole. Na zakończenie swojego przemówienia dyrektor podkreśliła, że szkoła to wszyscy – Nauczyciele, Rodzice, Uczniowie, Samorząd i każdy mieszkaniec naszej miejscowości. I od tego, jak będzie wyglądała przyszłość naszego gimnazjum, zależą działania wszystkich osób.

Po części oficjalnej na scenę odważnie wkroczyli pierwszoklasiści. Podczas swojego występu nawiązali do wydarzeń związanych z 1 września 1939 roku. Ich ciekawy i treściwy występ przypadł do gustu publiczności. Na zakończenie akademii świeżo upieczeni gimnazjaliści złożyli uroczyste ślubowanie, którego świadkiem była cała nasza szkolna społeczność.
Po części oficjalnej uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami udali się do klas, gdzie zostali zapoznani z planem lekcji i najważniejszymi informacjami dotyczącymi organizacji pracy szkoły. Po zakończeniu wszystkich formalności gimnazjaliści pełni refleksji wrócili do swoich domów. Pora zapomnieć o dwumiesięcznym odpoczynku i wziąć się do pracy.

Skip to content