(46) 831 41 02 [email protected]

W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest niezbędna. Umożliwia nam łatwe porozumienie się z ludźmi, a co się z tym wiąże – poznanie kultury innego kraju a w przyszłości zdobycie wymarzonej pracy. Uczniowie naszej szkoły dobrze o tym wiedzą, dlatego 3 listopada br. pod kierunkiem nauczycielek języka angielskiego i rosyjskiego zorganizowali  szkolne obchody „Europejskiego Dnia Języków”. Podczas uroczystości gimnazjaliści musieli zmierzyć się w kilku konkurencjach, które miały na celu przedstawienie wylosowanego kraju w dość nietypowy sposób. Uczniowie wcielali się w role mieszkańców różnych europejskich krajów, wykonywali piosenki, a także prezentowali humorystyczne scenki.

Każda z klas zaskoczyła członków jury nie tylko swoimi autorskimi wierszami i piosenkami, ale przede wszystkim parodiami teledysków. Jak stwierdziło jury oraz większość uczniów- występ Conchity Wurst , w którą wcielił się uczeń klasy II – Karol Bedełek, przerósł najśmielsze oczekiwania. Zabawa była przednia, a prezentowany humor niejednego rozbawił do łez. Poza ww. konkurencjami, zadaniem uczniów było również zaprezentowanie barw kraju oraz stroju narodowego lub kulturowo związanego z danym państwem.  Na szkolnej świetlicy nie zabrakło greckich bogów, irlandzkich skrzatów, a nawet polskich kibiców. Jury w składzie: p. Karolina Hanuszkiewicz – dyrektor szkoły, p. Ewa Cacko – nauczycielka języka angielskiego oraz p. Jerzy Gołębiewski – nauczyciel wychowania fizycznego miało wielką trudność z dokonaniem oceny. Jednakże ostatecznie, po podliczeniu wszystkich punktów, zwycięstwo powędrowało w ręce klasy IB. Patrząc na radość oraz rozbawienie wszystkich zgromadzonych w świetlicy szkolnej występy naszych szkolnych artystów możemy zaliczyć do udanych i każdy z nas już z niecierpliwością czeka na przyszłoroczne szkolne obchody Dnia Języków.

Skip to content