W naszej szkole odbyło się spotkanie z policjantem KM w Skierniewicach, który przeprowadził dla uczniów prelekcję na temat bezpieczeństwa. Policjant przypomniał najważniejsze zasady, które pomogą uczniom dbać o bezpieczeństwo zarówno w domu, w drodze do szkoły, jak i na terenie szkoły.

Podczas spotkania dzielnicowy omówił zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zwracając uwagę na konieczność noszenia odblasków, przestrzegania przepisów ruchu drogowego oraz zachowania ostrożności przy przechodzeniu przez jezdnię. Przypomniał także, jak ważne jest, aby dzieci nie wsiadały do obcych samochodów i nie nawiązywały kontaktu z nieznajomymi.

W kontekście bezpieczeństwa w domu, policjant podkreślił, jak ważne jest unikanie zabawy z niebezpiecznymi przedmiotami, zabezpieczanie drzwi i okien oraz jak reagować w sytuacjach zagrożenia, takich jak pożar czy wizyta obcych osób pod nieobecność rodziców.

Na zakończenie omówiono zasady zachowania w szkole, w tym odpowiednie reagowanie na sytuacje konfliktowe, zgłaszanie niepokojących zdarzeń nauczycielom oraz szacunek wobec innych uczniów.

Spotkanie z dzielnicowym było bardzo pouczające i przypomniało uczniom, jak ważne jest dbanie o bezpieczeństwo w różnych sytuacjach. Dziękujemy za cenne wskazówki i mamy nadzieję, że dzięki zdobytej wiedzy nasi uczniowie będą jeszcze bardziej świadomi zagrożeń i sposobów ich unikania.

4o