11 listopada 1918r. – to bardzo ważna data dla Polaków, wtedy nasz kraj odzyskał bowiem niepodległość. Święto to w naszej szkole jest obchodzone w szczególny sposób. Przedszkolaki i uczniowie klas starszych podczas różnorodnych zajęć zapoznają się z historią Polski tego okresu, słuchają piosenek żołnierskich, oglądają filmy i prezentacje poświęcone tematyce niepodległościowej. Wyjątkowym akcentem jednoczącym wszystkich Polaków i upamiętniającym odzyskanie niepodległości jest uroczyste odśpiewanie hymnu Polski w ramach akcji Szkoła do hymnu.
         W tym roku dzieci w oddziałach przedszkolnych miały ponadto możliwość zjedzenia żołnierskiego śniadania i przymierzenia stroju żołnierza. Pokaz mody okazał się dla nich wielkim przeżyciem. Każdy przedszkolak prezentował się naprawdę imponująco.
         Dzieci z grupy 4-, 5- latków wzięły również udział w konkursie żołniersko-patriotycznym Jestem Małym Patriotą podsumowującym zdobytą podczas zajęć edukacyjnych wiedzę. 1. miejsce wywalczył Franciszek Wesołowski, 2. miejsce Oliwia Żułnowska, 3. miejsce Antonina Bulman. Wszystkie dzieci uczestniczące w konkursie otrzymały Tytuł Małego Patrioty.
         Uwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości było zorganizowanie 16.11. Wieczornicy Patriotycznej, podczas której swoje wystąpienie miały zarówno dzieci przedszkolne jak i uczniowie starsi. Wszyscy rewelacyjnie zaprezentowali swoje
      umiejętności aktorskie, wokalne i taneczne. Podczas uroczystości można było podziwiać nie tylko piękne epokowe stroje i rekwizyty, profesjonalnie przygotowane przedstawienie, ale i posłuchać wielu nostalgicznych pieśni żołnierskich. Niejednemu widzowi zakręciła się łza w oku.
          W związku ze Świętem Niepodległości delegacja naszej szkoły uczestniczyła także we mszy św. odprawionej w kościele w Starej Rawie.