Wielkanoc to najważniejsze święto dla każdego chrześcijanina, gdyż upamiętnia Zmartwychwstanie Jezusa Chrystusa. Zgodnie z tradycją w naszej szkole celebruje się to wydarzenie, organizując uroczystą akademię. We wtorek 11 kwietnia br. o godzinie 12.00 uczniowie wraz z pracownikami szkoły zgromadzili się w szkolnej świetlicy. Dyrektor szkoły p. Karolina Hanuszkiewicz powitała ciepło zaproszonych gości oraz całą społeczność szkolną i zaprosiła wszystkich do uważnego wysłuchania treści, które na tę okazję przygotowali gimnazjaliści pod kierunkiem p. Moniki Tkaczyk oraz p. Łukasza Ludwickiego. Za oryginalna oprawę  plastyczną odpowiedzialna była p. Jolanta Kocik a swój również niemały udział w przygotowaniu uroczystości miała p. Magdalena Polit.

Poprzez opis męki Pańskiej i przypomnienie okoliczności Zmartwychwstania Chrystusa, a także czytane wiersze oraz pięknie odśpiewane pieśni wielkanocne, uczniowie poruszyli zagadnienia związane z wiarą współczesnego człowieka oraz podkreślili prawdziwą wartość i sens zbliżających się świąt. Po wartościowych i refleksyjnych naukach przekazanych przez gimnazjalistów, swoje podziękowanie za zaproszenie wyrazili zaproszenie goście, m.in. p. Włodzimierz Ciok – wójt Gminy Nowy Kawęczyn oraz ksiądz Wojciech Wawrzyniak – proboszcz parafii w Starej Rawie oraz p. Izabela Długosz – przewodnicząca Rady Rodziców, życząc całej społeczności szkolnej rodzinnych i radosnych świąt oraz umocnienia naszej wiary. Dyrektor szkoły podkreśliła, żebyśmy nie dali się porwać świątecznej gorączce sprzątania i gotowania, i znaleźli czas na refleksję i pogłębianie więzi z rodziną.