W dniach 27 listopada 2017r. – 2 stycznia 2018r. na terenie naszej szkoły odbyła się kolejna zbiórka monet w ramach ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”. Celem kampanii, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom, była niezmiennie dobroczynna zbiórka funduszy na pomoc dzieciom, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się we własnej rodzinie. Akcja przynosi bardzo dobry efekt wychowawczy – pozwala uświadomić młodemu pokoleniu, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej. Młodzież oraz wszyscy sympatycy i przyjaciele, którzy wsparli w tym roku szkolnym tę akcję, nie pozostali obojętni na krzywdę innych. Łącząc wspólnie siły pokazaliśmy, że ta pomoc jest realna i możliwa. Dzięki dobrej woli ofiarodawców udało się zebrać w sumie 140,91 zł.

W tegorocznej edycji najwięcej groszy – 4999 –  zebrali uczniowie klasy VII zajmując tym samym I miejsce w szkolnym rankingu.

Kolejne klasy to:

II miejsce – kl. IV

III miejsce – kl. III

Dziękujemy wszystkim za udział w akcji i zachęcamy do stopniowego zbierania grosików. W przyszłym roku będą jak znalazł 🙂