Z inicjatywy jednej z nauczycielek (p. Violetty Kacprzyk-Puszcz) w dniach 26-27 kwietnia 2022 r. zorganizowano w szkole spotkania z wolontariuszką Amanda Rose Dróbek
      Spotkania z uczniami klas V-VIII
      Podczas zajęć uczniowie mogli posłuchać języka angielskiego od rodowitej Amerykanki. Wolontariuszka opowiadała o Stanach Zjednoczonych i jej zainteresowaniach: akrobatyka i wolontariat. Zachęcała do pomagania innym w ramach wolontariatu. Obecnie Amanda przebywa w Afryce, gdzie jest wolontariuszką w szkole. Uczniowie mieli możliwość zadawać pytania o jej ojczysty kraj. Cały czas porozumiewali się z Amandą w języku angielskim.
      Studentka pokazała również umiejętności akrobatyczne (to trzeba było zobaczyć na żywo, mamy tylko filmiki), dziewczęta z kl. VIII włączyły się w zabawę z Amandą i pokazały Jej swoje umiejętności. Natomiast dziewczęta z kl. V nauczyły Amandę grać w gumę, co bardzo jej się spodobało (nigdy wcześniej nie słyszała o tej popularnej w Polsce zabawie podwórkowej dla dziewcząt). Ponadto uczennice klasy V śpiewały po angielsku i tańczyły razem z Amandą.
      Klasa VII przygotowała mnóstwo pytań do Amandy , na które wolontariuszka udzielała wyczerpujących odpowiedzi. Każdy uczeń mógł indywidualnie porozmawiać.Amanda podziękowała za wspólnie spędzony czas i obiecała, że jeszcze nas odwiedzi, gdy ponownie przyjedzie do Polski.