25 września w naszym przedszkolu odbył się „Bal jesieni”. Przedszkolaki stanęły na wysokości zadania, wszyscy ubrani w barwy jesieni z uśmiechem na twarzy i dobrym humorem rozpoczęły witanie Pani Jesień.

Dzień ten obchodziliśmy bardzo hucznie. Oprócz zabaw tanecznych w których Przedszkolaki wirowały jak listki na wietrze, były również zajęcia kulinarne, noszenie ziemniaków, zabawa w kelnera, praca manualna i oczywiście malowanie twarzy.

Wspólnie z dziećmi przygotowałyśmy kolorowe robaczki z galaretki. Dzieci były bardzo przejęte mieszaniem galaretek i nalewanie ich do rurek. Z niecierpliwością czekały na efekt swojej pracy. Najlepsza zabawa była jednak przy wyciskaniu robaczków i ich zjadaniu J.

W zabawach zręcznościowych dzieci zmierzyły się z pracą kelnera i próbowały nosić leciutkie piłeczki na talerzykowych tackach. Niesforna piłeczka wędrowała po tacy i trudno było dotrzeć z nią do celu. Wcale niełatwiejsze było pokonanie toru z ziemniakami położonymi na łyżce. Współpraca w zespole i doping był niesamowity.

W ramach wyciszenia i nabrania sił przysiedlśmy do stolików, żeby zrobić sówki z jesiennych liści.

Po obiadku zabraliśmy się za malowanie twarzy. Powstały piękne tygryski, kociaki, motylki, księżniczki i spidermany.

Dziękujemy za wspaniałą zabawę!!!