01.02.2020r. w Szkole Podstawowej im. Józefa Wybickiego odbyła się zabawa karnawałowa połączona z wieloma atrakcjami. Każdy, czy to przedszkolak czy starszy uczeń, mógł znaleźć coś dla siebie. Niesamowitą, wręcz magiczną atmosferę, zapewniły tego wyjątkowego dnia odwiedziny licznych ważnych osobistości. Pojawili się bowiem w szkole następujący goście: księżniczki, batmani, indianie, biedronki, roboty i inne bajkowe postaci. Nie sposób ichwszystkich wymienić. Dzieci bowiem w swoich strojach karnawałowych prezentowały się naprawdę imponująco.

Dla odważnych, śmiałych i lubiących ryzyko przygotowano rozmaite konkursy wymagające ogromnej sprawności fizycznej, koncentracji i dużego poczucia humoru. Zainteresowanych nie brakowało, gdyż dla zwycięzców czekały interesujące nagrody. Na parkiecie królowały najpopularniejsze melodie, w rytm których wykonywano przeróżne kroki taneczne, od tych powolnych po bardziej zwariowane i szalone.

Rada Rodziców, jak co roku, zadbała o przysmaki dla wszystkich dzieci. Rodzice z wielkim zaangażowaniem, nie szczędząc swego czasu wolnego, przygotowali stół zastawiony rozmaitymi pysznymi karnawałowymi potrawami.

Podczas zabawy przeprowadzona została akcja charytatywna Ciacho dla Szymonka . Każdy, kto chciał wesprzeć leczenie małego Szymonka, mógł przyłączyć się do zainicjowanej akcji. Oprócz tej, jakże istotnej inicjatywy, szkoła w ramach wolontariatu
      zorganizowała jeszcze inne znaczące akcje m.in. świąteczną zbiórkę żywności pod patronatem fundacji Caritas, zbiórkę żywności, zabawek, artykułów szkolnych dla dzieci z rodzin zastępczych w ramach akcji Serce za serce . Wszyscy uczniowie solidarnie włączyli się również w stworzenie świątecznej kartki dla Waldusia –  jednego z przedszkolaków.

Zabawa choinkowa okazała się niesamowitym przeżyciem zarówno dla dzieci, ich rodziców, gości jaki absolwentów, którzy z wielką radością odwiedzili szkołę, by świętować czas karnawału.