14 października cała społeczność naszej szkoły świętowała Dzień Edukacji Narodowej. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas 1-3 pod opieką swoich wychowawców. Był pokaz mody oraz scenki aranżujące rozmowy nauczycieli – niemalże kropka w kropkę przeniesione z pokoju nauczycielskiego. Całość uroczystości dopełniły występy chóru szkolnego. Jednym z najważniejszych punktów programu było ślubowanie pierwszoklasistów. Oficjalnego pasowania dokonali wspólnie: Włodzimierz Ciok – wójt Gminy Nowy Kawęczyn oraz Karolina Hanuszkiewicz – dyrektor szkoły. Podczas uroczystości wybrzmiało wiele pięknych słów i życzeń – było mnóstwo zabawy, ale nie zabrakło również momentów wzruszenia. Pani Dyrektor wyraziła słowa podziękowania wobec wszystkich zaangażowanych w codzienną pracę na rzecz naszej szkoły. Najbardziej wyróżniający się nauczyciele i pracownicy niepedagogiczni odebrali z rąk dyrekcji zasłużone nagrody.