Czas przedświąteczny w naszej szkole jest wyjątkowy…. pachnie piernikami, z każdej sali rozbrzmiewają kolędy i pastorałki, na choinkach błyszczą lampki i ozdoby wykonane przez dzieci. Uczniowie spotykają się na szkolnej wigilii,  łamią się opłatkiem, śpiewają kolędy…..robi się ciepło…..cieplutko………i bardzo świątecznie.

Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę wprowadzili nas uczniowie naszej szkoły, którzy pod nadzorem Pani Moniki Tkaczyk i Wiolety Zagibajło przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 19 grudnia, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele, rodzice i zaproszeni goście. Podczas występu nie mogło zabraknąć przedszkolaków. Dzieci w strojach aniołków przepięknie wyrecytowały swoje role i zaśpiewały świąteczne piosenki. Wykazały się ogromną cierpliwością, talentem i spokojem. Ich trud został doceniony zarówno przez p. dyrektor Karolinę Hanuszkiewicz jak i p. wójta Włodzimierza Cioka. Pochwalili oni małych wykonawców i podziękowali za zaangażowanie i wykonaną pracę.  Gratulacje dla małych, a jednak wielkich ARTYSTÓW 🙂

Po występie głos zabrał pani Dyrektor- Karolina Hanuszkiewicz, Pan Wójt Gminy Nowy Kawęczyn – Włodzimierz Ciok oraz Pani Izabela Długosz- Przewodnicząca Rady Rodziców, którzy złożyli wszystkim świąteczne życzenia i noworoczne.

Skip to content