Święta Bożego Narodzenia to niezwykły czas. W prawdziwym i głębokim przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie zwyczajów świątecznych.

Naszą szkolną tradycją jest wspólne przeżywanie i celebrowanie narodzin Jezusa podczas uroczystego spotkania bożonarodzeniowego, które w tym roku odbyło się w minioną środę, tj. 20 grudnia. Piękna sceneria wprowadziła wszystkich zgromadzonych w świąteczny nastrój. Po raz pierwszy w aktorów wcieliły się dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klasy IV. Był to ich debiut aktorski. Za przygotowanie uroczystości odpowiedzialne były panie: Anna Błaszczyk, Anna Paćkowska, Violetta Kacprzyk-Puszcz oraz pan Łukasz Ludwicki.

Przedstawienie było wyjątkowe. Mali aktorzy, we wspaniałych strojach prezentowali się doskonale na tle bożonarodzeniowej dekoracji. Wszyscy ulegli magii występów przedszkolaków. Artyści z dużym przejęciem i zaangażowaniem wiernie odtwarzali swoje role i prezentowali umiejętności recytatorskie. Całość dopełniły piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu uczennic klasy IV. Swoimi wokalnymi umiejętnościami po raz kolejny oczarowała również Julia Broczkowska – uczennica klasy III gimnazjum.

Ogólne wrażenie było bardzo pozytywne, wręcz wzruszające. Dzieci były bardzo naturalne i w ogóle niezestresowane występem przed dużą publicznością.

Bardzo pięknym, artystycznym akcentem był także koncert kolęd w wykonaniu naszych gości – Młodzieżowego Zespołu Wokalnego, działającego przy Miejskim Domu Kultury w Rawie Mazowieckiej. Cieszymy się, że młodzi artyści, którzy na co dzień trenują pod okiem naszego nauczyciela muzyki – p. Łukasza Ludwickiego, przyjęli nasze zaproszenie i uświetnili swoim występem nasza szkolną wigilię.

Wszystkim występującym należą się ogromne pochwały za zaangażowanie, nauczone perfekcyjnie wierszyki, kolędy i pastorałki, dzięki którym stworzyli wspaniałą, świąteczną atmosferę i podbili serca całej widowni.

Jasełka obejrzała cała społeczność szkolna (uczniowie wraz z rodzicami,  nauczyciele oraz  pracownicy szkoły), a także zaproszeni goście, m.in. pracownicy Urzędu Gminy w Nowym Kawęczynie na czele z  Panem Wójtem – Włodzimierzem Ciokiem i Panią  Dyrektor Gminnego Zespołu ds. Oświaty – Katarzyną Sikorą.  Swoją obecnością zaszczycili nas również Proboszcz Parafii w Starej Rawie – ksiądz Wojciech Wawrzyniak oraz emerytowana  dyrektor naszej szkoły – Pani Stefania Brocka.

Po części artystycznej Pani dyrektor Karolina Hanuszkiewicz, Pan Wójt, Ksiądz Proboszcz oraz Przewodnicząca Rady Rodziców – Pani Izabela Długosz życzyli wszystkim  obecnym zdrowych i spokojnych Świąt, spędzonych w rodzinnej atmosferze oraz wszelkiej pomyślności i Bożego błogosławieństwa w Nowym 2018 Roku.