W poprzednim roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w programie Ukemi – szkoła bezpiecznego upadania.

UKEMI JUDO – szkoła bezpiecznego upadania to program pilotażowy realizowany przez Polski Związek Judo przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Europejską Unią Judo.

Program UKEMI JUDO– szkoła bezpiecznego upadania powstał w wyniku obserwacji zachowań dzieci w szkołach podczas zajęć wychowania fizycznego, podczas zabaw na przerwach i w różnych formach aktywności pozaszkolnej (gra w piłkę, jazda na rowerze, na wrotkach i deskorolkach itp.). Doskonale wiemy, że upadki są związane z każdą z tych form aktywności. Zadaniem programu UKEMI JUDO– szkoła bezpiecznego upadania jest to, by były to bezpieczne upadki.

Umiejętność bezpiecznego upadania jest wpisana w cały system szkolenia judo ale wiąże się również z wieloma dyscyplinami sportu uprawianymi przez dzieci – zespołowe gry sportowe, sporty zimowe, kolarstwo, wrotkarstwo, coraz modniejsze jeździectwo no i oczywiście sporty walki. Poprawne wykonywanie padów ma na celu ochronę ćwiczących przed kontuzjami związanymi z różnego rodzaju upadkami.

Program adresowany był do uczniów klas I-IV i finansowany z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Judo oraz Wojownika Skierniewice. Zajęcia w naszej szkole odbywały sie pod bacznym okiem naszego nauczyciela wychowania fizycznego i trenera judo- p. Jerzego Gołębiewskiego

W tym roku szkolnym nasza szkoła kontynuuje przygodę z Judo, Przystępując do nowego programu ministerialnego „JUDO w szkole”. Podobnie jak w roku ubiegłym program finansowany z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Judo oraz Wojownika Skierniewice. Celem programu jest podniesienie poziomu ogólnej sprawności fizycznej, rozwój podstawowych zdolności motorycznych (siły, szybkości, koordynacji ruchowej, zwinności, wytrzymałości) nauka podstawowych elementów judo.