W poprzednim roku szkolnym uczniowie naszej szkoły brali udział w programie Ukemi – szkoła bezpiecznego upadania.

UKEMI JUDO – szkoła bezpiecznego upadania to program pilotażowy realizowany przez Polski Związek Judo przy współpracy z Ministerstwem Sportu i Turystyki oraz Europejską Unią Judo.

Program UKEMI JUDO– szkoła bezpiecznego upadania powstał w wyniku obserwacji zachowań dzieci w szkołach podczas zajęć wychowania fizycznego, podczas zabaw na przerwach i w różnych formach aktywności pozaszkolnej (gra w piłkę, jazda na rowerze, na wrotkach i deskorolkach itp.). Doskonale wiemy, że upadki są związane z każdą z tych form aktywności. Zadaniem programu UKEMI JUDO– szkoła bezpiecznego upadania jest to, by były to bezpieczne upadki.

Umiejętność bezpiecznego upadania jest wpisana w cały system szkolenia judo ale wiąże się również z wieloma dyscyplinami sportu uprawianymi przez dzieci – zespołowe gry sportowe, sporty zimowe, kolarstwo, wrotkarstwo, coraz modniejsze jeździectwo no i oczywiście sporty walki. Poprawne wykonywanie padów ma na celu ochronę ćwiczących przed kontuzjami związanymi z różnego rodzaju upadkami.

Program adresowany był do uczniów klas I-IV i finansowany z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Judo oraz Wojownika Skierniewice. Zajęcia w naszej szkole odbywały sie pod bacznym okiem naszego nauczyciela wychowania fizycznego i trenera judo- p. Jerzego Gołębiewskiego

W tym roku szkolnym nasza szkoła kontynuuje przygodę z Judo, Przystępując do nowego programu ministerialnego „JUDO w szkole”. Podobnie jak w roku ubiegłym program finansowany z Ministerstwa Sportu i Turystyki, Polskiego Związku Judo oraz Wojownika Skierniewice. Celem programu jest podniesienie poziomu ogólnej sprawności fizycznej, rozwój podstawowych zdolności motorycznych (siły, szybkości, koordynacji ruchowej, zwinności, wytrzymałości) nauka podstawowych elementów judo.

Skip to content