27.03.2017 r. odbył się konkurs wiedzy o sejmie. W tegorocznej 4 już edycji udział wzięło 14 szkół. Naszą reprezentowali Karol Bedełek, Maja Skrobisz, Bartosz Bogulewski (kl. II) i Kacper Jaworski (kl. IIIB). Głównym organizatorem była p. Dorota Rutkowska – poseł na sejm RP. Konkurs objął patronatem marszałek sejmu – Marek Kuchciński.

Każdy z uczestników musiał napisać test złożony z 30 pytań, które zawierały zakres materiału o sejmie. Został on poprzedzony dwoma wykładami. Pierwszy z nich – zabrał uczestników na interesujący spacer po sejmie, natomiast drugi opowiedział o trybie ustawodawczym. Oba z nich przedstawiły w bardzo ciekawy sposób panie z Biura Komunikacji Społecznej Kancelarii Sejmu. Po wykładach nastąpiła 5 minutowa przerwa. Po niej wszyscy zasiedli do wyczekiwanego testu. Uczniom bardzo szybko zajęło pisanie go. Wszyscy oddali testy po upływie ok. 15 minut. Po wszystkim uczestnicy wyczekiwali wyników swoich przygotowań, a pomógł im mały poczęstunek, z tórego wszyscy chętnie skorzystali.

W tym roku podium zajęło gimnazjum w Głuchowie (I i III miejsce) oraz gimnazjum w Bolimowie (II miejsce). Naszej reprezentacji nie udało się go zdobyć, jednak po wspólnych konsultacjach – niewiele im brakowało do osiągnięcia 100% (to dzięki przygotowaniom, które nadzorowała P.Wioletta Zagibajło i pomocy Mateusza Jóźwiaka). „Z dumą możemy powiedzieć, że zajęliśmy IV lub V miejsce.” – tak odpowiedzieli uczniowie zapytani przez p. Wiolettę Zagibajło. Nasi uczniowie, będą mogli spróbować swoich sił w przyszłym roku. Życzymy im powodzenia w reprezentowaniu szkoły.