W piątek 17 marca obchodziliśmy Dzień Św. Patryka – patrona Irlandii. Święto celebrowane w Irlandii, Stanach Zjednoczonych, Australii, Niemiec, Polsce i w naszym gimnazjum w Strzybodze! Święto powszechnie uważane jest za narodowe święto Irlandczyków i Irlandii, gdzie dzień ten jest wolny od pracy po to, by bawić się przy muzyce, tańcu i… piwie :), zaś w wielu miejscach na świecie jest okazją do popularyzacji bogatej kultury, historii i tradycji tego kraju i jego mieszkańców.

Według legendy, św. Patryk nawrócił Irlandię na chrześcijaństwo i opowiadał o Trójcy Świętej na przykładzie trzylistnej koniczynki, która stała się symbolem nadziei oraz dnia św. Patryka. Inne źródła podają, że św. Patryk wypędził zajadłe węże z wyspy. To tylko niektóre z faktów, które poznali uczniowie na lekcji języka angielskiego. Tego dnia naprawdę dużo się działo! Mogliśmy poczuć irlandzki klimat w naszej szkole: w pracowni językowej przygrywała radośnie tradycyjna muzyka irlandzka a na szkolnym korytarzu uśmiechnięci uczniowie ubrani byli w zielone stroje, czapki i kapelusze. Kolejną atrakcją było body painting – malowanie twarzy i rąk w koniczynki i flagę Irlandii. Do zobaczenia za rok.