Dnia 26.10.2017r. w naszej szkole odbyły się otrzęsiny uczniów klas: IV i VII.

Po tradycyjnym „koceniu”, czyli malowaniu wąsów i nosków, doczepianiu uszów i ogonków debiutanci rywalizowali w wielu konkurencjach. Czwartoklasiści i siódmoklasiści mogli wykazać się
      w jedzeniu jabłek bez użycia rąk, mierzeniu ławki zapałką, szukaniu monety w kopcu mąki, czy też tanecznych pląsach. Nie obyło się również bez picia mleka z płaskiego talerzyka. Zwycięzcami okazała się klasa IV z wychowawczynią p. V. Kacprzyk – Puszcz, chociaż klasa VII pod przewodnictwem wychowawcy p. R. Dobczyka przez cały czas trwania otrzęsin deptała im po piętach. Całą imprezę przygotowali uczniowie klas II (gimnazjum) pod opieką pań: W. Zagibajło i M. Polit.

Zabawę podsumowała p. dyrektor K. Hanuszkiewicz, przyjmując już oficjalnie wszystkie kociaki do naszej wspólnej rodziny uczniów Szkoły Podstawowej im. J. Wybickiego

w Strzybodze. Po zadowolonych minach uczestników można wnioskować, że każdy z pewnością na długo zapamięta to wydarzenie.