28 październik był szczególnym dniem dla uczniów i pracowników Szkoły Podstawowej im. J. Wybickiego w Strzybodze. Tego dnia po 18 letniej przerwie i wygaszeniu oddziałów gimnazjalnych przyszedł czas na Pasowanie Pierwszoklasistów. Wszyscy byli bardzo przejęci i wzruszeni kiedy to nasi najmłodsi wstępowali w poczet uczniów naszej szkoły. Dzieci z klasy pierwszej nie bali się trudów podróży do czterech krain( kraina mądrości, miłości, pracy , muzyki), podczas której udowodnili, że są już gotowi do systematycznej pracy i podjęcia  nauki. Nawet czary złej wiedźmy nie dały rady zniechęcić dzieci, bo jak powiedziały: My nie chcemy leniuchować, chcemy uczyć się pracować. Po uroczystym ślubowaniu najmłodszych przyszedł czas na ślubowanie Rodziców, którzy przyrzekali wspierać, doceniać i pozwalać popełniać błędy swoim pociechom. Po części artystycznej Rodzice zaprosili wszystkich na słodki poczęstunek, a dla dzieci zostały zorganizowane warsztaty z drużynową ze skierniewickiego oddziału Skautów.