Przedszkolaki z naszej placówki uczestniczą w dwóch międzynarodowych projektach:

1. Międzynarodowy Projekt Czytelniczy „Magiczna moc bajek”
      2. Międzynarodowy Projekt ,,Moje zdrowie – moja siła, wielka moc”

Bajkowe Prywatne Przedszkole w Jaśle jest organizatorem Międzynarodowego Projektu Czytelniczego dla przedszkoli, zainspirowanego kampanią „Cała Polska czyta dzieciom” oraz książką Ireny Koźmińskiej i Elżbiety Olszewskiej Wychowanie przez czytanie.

Celem Projektu jest promowanie regularnego czytania bajek i baśni jako sposobu wspierania rozwoju psychicznego dzieci przedszkolnych, jak również kształtowanie właściwych postaw dzieci wobec osób z niepełnosprawnością.

Projekt będzie realizowany w terminie: październik 2019 – maj 2020

Drugim z projektów to Międzynarodowy Projekt ,,Moje zdrowie – moja siła, wielka moc”

Celem głównym projektu to wychowanie zdrowego, aktywnego, świadomego swoich możliwości i posiadającego umiejętność współistnienia z przyrodą przedszkolaka/ucznia.

Uczestnictwo opiera się na podejmowanych działaniach w poszczególnych modułach:

,,ŻYJĘ ZDROWO I BEZPIECZNIE”

,,JESTEM TYM CO JEM I PIJĘ”

,,PRZED CHOROBĄ UCIEKAM NA WŁASNYCH NOGACH”

,, ZAMIAST GRAĆ NA KOMPUTERZE LEPIEJ PĘDZIĆ NA ROWERZE”

,, GDY ZIEMIA WOŁA O POMOC „