2 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. W nasze szkole ten dzień świętowaliśmy 4 kwietnia. Szkoła zaświeciła się na niebiesko. Uczniowie ubierali się na niebiesko, zapoznali się z gazetkę ścienną dotyczącą zaburzeń ze spektrum autyzmu, wykonali plakaty oraz zostali zapoznani przez wychowawców z prezentacją, informacjami i filmami edukacyjnymi na temat autyzmu. Obchodzi tego dnia miały na celu zwiększenie świadomości społecznej na temat autyzmu oraz zwrócenie uwagi na potrzebę większej empatii i tolerancji dla odmiennych możliwości i potrzeb osób ze spektrum autyzmu. Światowy Dzień Świadomości autyzmu przyczynia się również do kształtowania właściwych postaw prospołecznych oraz przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu.