19.03. dzieci otrzymały list od niezwykłego listonosza – bociana Teodora, który opisał swoje spotkanie z Panią Wiosną. Zdradził również, że wiosenny Gość przybędzie wcześniej, jeśli przedszkolaki wykonają pewne zadania. Dzieci z wielką ochotą podjęły się wyzwania.
        Rewelacyjnie zatańczyły wiosenny taniec i zaśpiewały piosenkę. Rozwiązały wszystkie arcytrudne zagadki oraz wysłuchały opowiadania o przybyciu wiosny do lasu Słodziaków. Zaprojektowały także 2 suknie dla Pani Wiosny, jedną młodsze dzieci, drugą starsze. Wiosna w ramach podziękowania przesłała nam słoneczne pozdrowienia – zza deszczowych chmur wyjrzało słońce i uśmiechnęło się do wszystkich przedszkolaków. Z pewnością wkrótce Pani Wiosna odwiedzi nasze przedszkole.
        W nagrodę za pracowitość i wytrwałość dzieci zjadły smaczną niespodziankę 🙂