Szachy to gra kochana nie tylko przez inżynierów i poetów, ale już od pierwszych zajęć cieszy się dużą popularnością wśród naszych przedszkolaków. W miniony wtorek dzieci pod okiem swojego starszego kolegi – absolwenta gimnazjum, obecnie ucznia trzeciej klasy ZS3 w Skierniewicach – Jurka Gałęziewskiego, rozpoczęły swoją przygodę z tą królewską dyscypliną sportu.

Przedszkolaki grając w szachy, dostrzegają w nich przede wszystkim rozrywkę, nie zdając sobie sprawy, że bawiąc się, doskonalą swoje umysły, uczą się przestrzegać pewnych określonych zasad oraz reguł, muszą wykazać się zdyscyplinowaniem i wyobraźnią. Poza tym bardzo nas cieszy i wzrusza fakt, że nasi absolwenci chętnie wracają do swojej szkoły
      i dzieląc się swoimi pasjami, angażują się w jej dalszy rozwój.

Trener dzieci, jak sam mówił, był lekko zestresowany przed pierwszymi zajęciami, ale zaangażowanie, z jakim dzieci w nich uczestniczyły i łatwość przyswajania przez nie nowych wiadomości bardzo go ujęły i obydwie strony są bardzo zadowolone z tego spotkania.

Zajęcia będą odbywać się systematycznie, na razie raz w tygodniu.