Za nami  piąta edycja Szkolnych Potyczek Językowych ,,Kto się boi Gżegżółki” !   Konkurs został podzielony na dwa etapy. W pierwszym, który polegał na rozwiązaniu testu ortograficznego,  wzięli udział wszyscy uczniowie naszej szkoły. Następnie klasowi mistrzowie ortografii i poprawnej polszczyzny  utworzyli czteroosobowe drużyny, które walczyły  21 lutego o zwycięstwo podczas finału. Zadania ( reguły ortograficzne, poprawność językowa, szukanie haseł słownikowych na czas i frazeologiczne kalambury), z którymi się  musiały  zmierzyć się drużyny,  dostarczyły wiele emocji. Organizatorki Konkursu ( p. J. Kocik i p. M. Polit)  starają się w kolejnych edycjach zaskoczyć czymś uczestników i widownię . W tym roku  uczestnicy zbierali punkty w postaci cukierków, które  po  zakończeniu potyczek można było zjeść wspólnie ze swoja klasą, oczywiście pod warunkiem, że udało się ich wystarczająco zebrać. Zaskoczeniem tegorocznej edycji było ponowne zwycięstwo kl. II a. Gratulujemy!

Skład poszczególnych drużyn był następujący:

Kl. IV Brocki M. ,Paćkowski  K., Maciak K., Krajewska P.
Kl. VII Gałęziewska M., Polit A., Mikulski M., Zarańska P.
Kl. IIa /G Wochniak M.,Grotkowska ,N., Długosz E.,Pejska M.
Kl. IIb/G Kazanowski K., Walendzik P., Kazanowska K., Bedełek A.
Kl. III/G Mikulska N. ,Wolniak M. ,Błaszczyk Ł., Skrobisz M.