Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to święto mające na celu ochronę różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. W tym roku uczciliśmy je 24 lutego br., zapoznając się przede wszystkim z nowymi zasadami polskiej ortografii. Po obejrzeniu prezentacji uczestnicy spotkania (kl. IV-VIII) wzięli udział w międzyklasowych potyczkach polonistycznych. Rywalizacja przebiegła w przyjaznej atmosferze, a uczniowie wykazali się dużą znajomością zasad poetyki, ortografii i poprawnej polszczyzny. Zwyciężył zespół pod przewodnictwem Julki ( kl.VII), zdobywając po dogrywce 1900 pkt. Zabawa połączona z nauką pokazała, że język może być źródłem radości i twórczej ekspresji.
Szkolne obchody Dnia Języka Ojczystego przygotowały p. M. Polit i p.J.Kocik.

























