(46) 831 41 02 [email protected]

      Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego to  święto mające  na celu ochronę różnorodności językowej jako dziedzictwa kulturowego. W tym roku uczciliśmy je 24 lutego br., zapoznając się przede wszystkim z nowymi zasadami polskiej ortografii.  Po obejrzeniu prezentacji uczestnicy spotkania (kl. IV-VIII) wzięli udział w międzyklasowych potyczkach polonistycznych. Rywalizacja przebiegła w przyjaznej atmosferze, a uczniowie wykazali się dużą znajomością zasad poetyki, ortografii i poprawnej polszczyzny. Zwyciężył zespół pod przewodnictwem Julki ( kl.VII),  zdobywając  po dogrywce 1900 pkt. Zabawa połączona z nauką pokazała, że język może być źródłem radości i twórczej ekspresji.  

      Szkolne obchody Dnia Języka Ojczystego przygotowały p. M. Polit i p.J.Kocik.

      Skip to content