Uroczystą wieczornicą patriotyczną uczciliśmy 101 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Po odśpiewaniu hymnu licznie zgromadzona publiczność ( rodzice, dziadkowie, uczniowie oraz nasi specjalni goście: Pan wójt Włodzimierz Ciok i ksiądz proboszcz Wojciech Wawrzyniak) obejrzała przygotowany montaż słowno- muzyczny.

Zaczęli nasi najmłodsi koledzy z przedszkola i pierwszej klasy. Ich recytacje oraz piosenki wzbudziły wiele emocji wśród widzów i artystów, ponieważ dla wielu występujących był to sceniczny debiut.  Starsi uczniowie  przedstawili za pomocą poezji i pieśni patriotycznych  urywek historii naszego kraju, polską drogę do niepodległości. W przedstawieniu wzięli udział uczniowie klas 5, 6, 7 i 8. Po części artystycznej chór zaprezentował koncert pieśni patriotycznych. Uwagę przykuwali nasi koledzy ubrani w prawdziwe wojskowe mundury. Na zakończenie absolwent naszej szkoły, Mikołaj Mikulski, zaśpiewał kilka pieśni patriotycznych.

Wieczornice patriotyczne stały się nieodzownym elementem historii naszej szkoły.