7 listopada 2019 r. przedszkolaki odwiedziły Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Skierniewicach. Wycieczka została zorganizowana pod hasłem „Pomagamy bezdomnym zwierzakom” i miała cel charytatywny. Głównym jej założeniem było przekazanie zgromadzonej wcześniej w szkole i przedszkolu karmy dla podopiecznych tego schroniska oraz uwrażliwienie dzieci na los bezbronnych i skrzywdzonych zwierząt. Zarówno przedszkolaki jak i rodzice licznie i chętnie przyłączyli się do zbiórki karmy.  W trakcie wizyty dzieci miały możliwość obejrzenia przebywających w schronisku psów, a jeden z pracowników przekazał im kilka istotnych informacji na temat  specyfiki tego miejsca.

Dzieci, przejęte losem bezdomnych psów, z wielkim zaciekawieniem przyglądały się im i je podpatrywały. Niektóre nawet chciały zaopiekować się upatrzonymi zwierzakami :).

Kolejnym punktem programu były warsztaty pieczenia pizzy w Fabryce Pizzy. Dzieci przez chwilę mogły poczuć się  niczym prawdziwi kucharze, bowiem przygotowywały pizze według własnych pomysłów. Tworzyły różnorodne kompozycje z wykorzystaniem takich składników jak: szynka, kukurydza, ananas, oliwki, ser.  Wykonywanej pracy towarzyszyła niesamowita atmosfera, a przedszkolaki miały zagwarantowaną rewelacyjną zabawę.

To były bardzo pyszne warsztaty! J