Wycieczka klas 1-3 do Torunia

W dniu 13 maja br. uczniowie klas 1-3 naszej szkoły wzięli udział w niezapomnianej wycieczce do malowniczego Torunia. Wyjazd obfitował w różnorodne atrakcje, które dostarczyły uczniom wiele radości i cennych doświadczeń. Pierwszym punktem programu była wizyta w Domu Legend Toruńskich. Uczniowie mieli okazję przenieść się w czasie i poznać barwne historie i legendy związane z Toruniem. Interaktywne przedstawienia i udział w scenkach teatralnych pozwoliły dzieciom na chwilę stać się częścią dawnych opowieści. Kolejną atrakcją były warsztaty robienia pierników, podczas których dzieci mogły własnoręcznie przygotować tradycyjne toruńskie pierniki. Każdy uczeń z zaangażowaniem wyrabiał ciasto, wycinał kształty i dekorował swoje wyroby, które później mógł zabrać ze sobą jako pamiątkę. Niezwykłą przygodą okazała się również wizyta w toruńskim planetarium. Fascynujące pokazy astronomiczne przeniosły uczniów w głąb kosmosu, ukazując tajemnice planet, gwiazd i galaktyk. Dzieci z zaciekawieniem śledziły ruchy ciał niebieskich, zdobywając wiedzę na temat Wszechświata. Podczas wycieczki nie mogło zabraknąć spaceru po urokliwej starówce Torunia. Uczniowie podziwiali zabytkowe kamienice, gotyckie kościoły oraz imponujący Ratusz Staromiejski. Wycieczka do Torunia była dla uczniów klas 1-3 nie tylko doskonałą okazją do nauki przez zabawę, ale także sposobem na integrację i wspólne spędzenie czasu. Wszyscy wrócili pełni wrażeń i zadowolenia, bogatsi o nowe doświadczenia i wiedzę.