3 grudnia troje uczniów reprezentowało naszą szkołę w XII Wojewódzkim Konkursie Piosenki w Języku Obcym, organizowanym przez Gimnazjum Nr 3. Punktualnie o godz. 9.00 na deskach kinoteatru „Polonez” rozbrzmiały dźwięki pierwszych melodii. Nasi koledzy startowali w dwóch kategoriach: piosenka angielska i rosyjska. Na początku występujący przedstawili piosenki angielskie. Naszą szkołę reprezentowali: Natalia i Patryk Mikulscy w piosence „To my parents”. Swoim wykonaniem zdobyli serca publiczności, Natalka pięknym oryginalnym głosem a Patryk (gitara) oprawą muzyczną. Na widowni chyba nie było osoby, która pozostała niewzruszona tym wykonaniem, szczególnie iż piosenka opowiada o trudnych relacjach nastolatków z rodzicami.

Po zmaganiach w piosence angielskiej była krótka przerwa, a po której przyszedł czas na utwory niemieckie. Niestety w tej kategorii nasza szkoła nie startowała. I wreszcie przyszła pora na długo oczekiwaną piosenkę w języku rosyjskim. Maja Skrobisz dała czadu, śpiewając piosenkę „Biełyje Rozy”. Całość wypadła super!. W konkursie, po  raz pierwszy w tym roku, pojawiły się utwory francuskie. Po wszystkich zmaganiach jury udało się na długą naradę. Mieli oni duży dylemat, gdyż poziom był bardzo wysoki, a wszystkie wystąpienia bardzo oryginalne. Ostatecznie zajęliśmy trzecie miejsce w kategorii piosenka angielska i wyróżnienie w piosence rosyjskiej.  Należało się nam. Wszystko było świetnie przygotowane. Próby pod okiem pani E.Cacko oraz pana Ł. Ludwickiego  opłaciły się.